Masz pytanie? Zadzwoń +48 665 961 007 lub napisz biuro@fitness-sport.org
735DD37E-1585-4BA8-8214-8128E6CE6424 Created with sketchtool.
735DD37E-1585-4BA8-8214-8128E6CE6424 Created with sketchtool.
Nauka pływania dla dzieci Bydgoszcz

Nauka pływania dla dzieci Bydgoszcz

Zarówno dorośli, jak również dzieci, które znajdują się pod ich opieką coraz dostrzegają fakt, jak pozytywny wpływ na życie ma aktywność fizyczna. To właśnie ona pozwala rozładować nagromadzone emocje, zredukować stres, inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Pływanie jest tym sportem, dzięki któremu poprawimy naszą wydolność, zwiększymy odporność, utrzymamy formę, jak również będziemy mogli spalić zbędne kalorie. Rozwiązaniem są zajęcia dla dorosłych, jak również nauka pływania dla dzieci w Bydgoszczy. Zajęcia są dopasowane do indywidualnych potrzeb dzieci, spełniają ich oczekiwania, jak również prowadzone przez instruktorów posiadających doświadczenie i umiejętności przekazania wiedzy pociechom.

Dzieci powinny pływać jak najczęściej. Pływanie ma pozytywny wpływ na ciało i na umysł. Pływanie to:

  • rozwój fizyczny i siła mięśni: pływanie to doskonała forma ćwiczeń aerobowych, która angażuje wiele grup mięśniowych. Dzieci rozwijają siłę mięśni, wytrzymałość i gibkość poprzez regularne pływanie,
  • rozwijanie zdolności oddechowych: pływanie wymaga kontrolowania oddechu, co jest ważne dla ogólnej wydolności oddechowej. Ćwiczenia oddechowe podczas pływania mogą poprawić zdolność płuc i serca do dostarczania tlenu do organizmu,
  • poprawa koordynacji i równowagi: pływanie wymaga precyzji i harmonii ruchów, co pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej i równowagi u dzieci. Ta umiejętność może być korzystna nie tylko w wodzie, ale także w innych aktywnościach,
  • redukcja ryzyka urazów: Pływanie jest niskozakłóceniowym ćwiczeniem, ponieważ woda wspiera ciało, zmniejszając obciążenie stawów. Dlatego jest to świetna opcja dla dzieci, które mogą mieć problemy z urazami stawów lub mięśni,
  • utrata wagi i kontrola masy ciała: pływanie jest skutecznym sposobem na spalanie kalorii, co może pomóc dzieciom w utracie wagi lub utrzymaniu zdrowej masy ciała. Jest to szczególnie ważne w obliczu rosnącej epidemii otyłości wśród dzieci.

Nauka pływania dla dzieci w Bydgoszczy. Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia?

Odpowiednio przeprowadzona nauka pływania dla dzieci w Bydgoszczy ma duże znaczenie. Nauka pływania dla dzieci to inwestycja w zdrowie, rozwój fizyczny i bezpieczeństwo. Regularne zajęcia pływania mają liczne korzyści. Uczą dzieci umiejętności ratowania się w wodzie, co może być życiowo ważne w przypadku zagrożenia utonięciem. Dzieci uczą się kontrolować oddech, unoszenia się na wodzie oraz różnych technik pływania. To rozwija ich umiejętność poruszania się w wodzie w sposób bezpieczny i skuteczny. Pływanie to doskonała forma aktywności fizycznej, angażująca całe ciało. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację ruchową i gibkość. To także sposób na rozwijanie wytrzymałości i kondycji fizycznej. Dzięki pływaniu dzieci uczą się zdrowego stylu życia i wczesnej profilaktyki zdrowotnej.

Nauka pływania dla dzieci w Bydgoszczy. Na co zwracać uwagę wybierając szkołę pływania?

Wybierając naukę pływania dla dzieci należy sprawdzić kwalifikacje instruktorów, ich doświadczenie oraz podejście do dzieci. Instruktor powinien być wykwalifikowany do pracy z dziećmi i potrafić stworzyć przyjazną atmosferę podczas lekcji. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo. Szkoła pływania powinna spełniać standardy bezpieczeństwa w basenach i podczas zajęć. Warto zorientować się, czy obiekt jest regularnie kontrolowany i czy instruktorzy posiadają niezbędne certyfikaty.

Ocena grup wiekowych i poziomu zaawansowania jest również kluczowa. Dziecko powinno być umieszczone w odpowiedniej grupie wiekowej i dostosowanej do swoich umiejętności, aby mogło maksymalnie wykorzystać naukę pływania. Ostatecznym czynnikiem może być opinia innych rodziców i dzieci uczęszczających do danej szkoły pływania. Nasza oferta obejmuje również naukę pływania dla dorosłych w Bydgoszczy.

Informacje

W naszej szkole pływania uczą się dzieci od 4 roku życia.

Łączymy dzieci do grupy głównie wg umiejętności, bo nie zawsze wiek idzie w parze z doświadczeniem.

W I etapie nauczania pływania instruktor jest z dziećmi w wodzie. Pokazujemy, poprawiamy, korygujemy.

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie na każdym poziomie nauczania. Nauka pływania odbywa się w grupkach 5-8 osobowych w zależności od wieku i umiejętności ćwiczących. Uczymy w formie zabawy wplatając elementy nauki.

W 100% angażujemy się w proces nauki, by zajęcia były efektywne, ale i ciekawe.

Dobieramy ćwiczenia pod względem metodycznym. Dostosowane są do wieku, predyspozycji, możliwości ćwiczących. 
Dlaczego my?
Dlaczego warto z nami pływać?
30 lat doświadczenia
Nasza szkółka istnieje i prężnie działa od 1992 roku na różnych basenach w Bydgoszczy
Doświadczona kadra
Wysokie kwalifikacje instruktorów
Skuteczne metody nauczania
Nauka pływania dla każdego na różnym poziomie zaawansowania
Informacje organizacyjne
Grupy
Dzieci Grupa A
Grupa pływacka dla najmłodszych. Znajdują się w niej dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z pływaniem.
Dzieci Grupa B

Dziecko, które opanuje umiejętności w grupie A kierowane są do grupy B, gdzie rozpoczyna właściwą naukę pływania.

Dzieci Grupa C
To dzieci, które doskonalą poznane podstawowe style pływackie i uczą się nowych.
Obserwuj nas w mediach:
Copyright ⓒ 2023 Fitness Sport - Wszystkie prawa zastrzeżone.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ